"GOVORIO JE O MOJOJ PORODICI! NE MOŽE TO TAKO..." Dončić se sukobio sa navijačem, a onda utišao Oklahomu (VIDEO)
Luka Dončić na utakmici Oklahome i Dalasa, Foto: Joshua Gateley / Getty images / Profimedia

PLEJ-OF NBA lige

Slovenac na najbolji način odgovorio na provokacije i doneo brejk

Objavljeno: 07:39h
Veljko Petrović

Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Oklahoma Siti Tandere sa 119:110 i brejkom došli do 1:1 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige.

Gosta su do pobede vodili Pi Džej Vošington koji je došao do rekorda kada govorimo o plej-of utakmicama i Luka Dončić.

Luka Dončić na utakmici Oklahome i Dalasa
Luka Dončić na utakmici Oklahome i Dalasafoto: Joshua Gateley / Getty images / Profimedia

Amerikanac je upisao 29 poena, 11 skokova i četiri asistencije, dok je Slovenac imao isto 29 poena, ali 10 skokova i i sedam asistencija.

Luka je najpre bio u elementu kada je na početku utakmice ubacio 16 poena (četiri trojke), a od njega je došlo 24 od 36 poena tima.

Luka Dončić i Pi Džej Vošington na utakmici Oklahome i Dalasa
Luka Dončić i Pi Džej Vošington na utakmici Oklahome i Dalasafoto: Joshua Gateley / Getty images / Profimedia

Čet Holmgren pogodio je neverovatan šut u korist domaćina u finišu prve četvrtine i Dalas je imao samo plus četiri.

Maveriksi su na poluvremenu vodili pet razlike, a u jednom trenutku su imali i 15 poena viška.

Čet Holmgren (desno) na utakmici Oklahoma Siti Tandera i Dalas Maveriksa
Čet Holmgren (desno) na utakmici Oklahoma Siti Tandera i Dalas Maveriksafoto: Joshua Gateley / Getty images / Profimedia

Endrju Vigins dao je koš za 72:72 u korist Oklahome na startu treće deonice, ali je usledila serije gostiju od 18:4 sa Dončićem na klupi i dvocifrena razlika.

U tim trenucima blistao je Tim Hardavej Džunior sa 10 vezanih poena, a na kraju je bio treći strelac tima sa 17 poena.

Tim Hardavaej Džunior (levo) na utakmici Oklahome i Dalasa
Tim Hardavaej Džunior (levo) na utakmici Oklahome i Dalasafoto: Joshua Gateley / Getty images / Profimedia

Tanderi su loše šutirali u poslednjoj četvrtini, a dok je na semaforu pisalo 110:104 za njegovu ekipu, Luka se sukobio sa navijačem iz prvih redova.

- Hranile su me provokacije navijača. Jedan čovek pored terena pominjao mi je porodicu, ne sviđa mi se to čoveče. Jedan odrastao čovek to ne može da radi. Nisam ja uradio ništa, samo sam hteo da mu vratim. Ludo je to što odrastao čovek udara na moju porodicu. Ne može to tako - rekao je Slovenac, a između njih stajao je Skot Forster, jedan od sudija.

Iza Vošingtona, Dončića i Hardaveja Džuniora bili su Danijel Gaford sa 13 i Džoš Grin sa 11 poena. Kajri Irving upisao je 11 asistencija i devet poena.

Na drugoj strani Šaj Gildžes-Aleksander 33 poena, 12 skokova i osam asistencija. Vilijams je došao do 20, a Holmgren do 11 poena.

Serija se seli u Teksas i treći susret je 11. maja od 21.30 po srpskom vremenu, a četvrti 14. maja od 3.30.